How do you heard about Echappée Belle?
Echappée Belle som sa dozvedel prostredníctvom reportáže českej ultrabežkyne Petry Mückovej. Jej reportáž, krásne fotky z pretekov a obrázky hôr v nej upútali moju pozornosť. A vďaka tomu som sa o preteky začal zaujímať a vyhľadal som si o nich viac informácii. O ultra traili Echappée Belle sa na Slovensku toľko nehovorilo ani nepísalo, bol to teda aj určitý druh výzvy, ako ho našej ultrabežecekej komunite priblížiť s tým, že snáď niekoho oslovia rovnako a bude sa ich chcieť v budúcnosti zúčastniť.
The first information about Echappée Bell I got was thanks to the Czech ultratrail runner Patra Mücková. Her story, beautiful photos from the race and especially landscape drew my attention and brought me to search for more information about Echappée Belle. There was not too much talked or written about Echappée Belle here, hence it was a kind of challenge, how to bring the race closer to the Slovak ultratrail runners community with hope, that somebody will be interested in the participation in the future.

Why you would like to run Echappée Belle?
Neuveriteľné scenérie, atmosféra pretekov, ktorú som videl vo videách z minulých ročníkov, to je niečo, čo by som chcel raz zažiť aj naživo. A ak nie ako bežec, tak v blízkej budúcnosti aspoň ako divák :-)
The incredible landscape, the atmosphere of the race which I saw in the videos from the past years, this is something I would like to experience “live”. And if not as a runner, then (hopefully  in the near future) at least as a spectator :-)

What are you looking for with ultra trail running in general?
Ultra trail pre mňa od začiatku predstavuje možnosť spoznávania nových miest, nových zážitkov a nových ľudí. Ľudí, ktorí spolu vytvárajú skvelú komunitu a nezáleží na to, či sú to bežci, organizátori pretekov, alebo dobrovoľníci. Ako spoluzakladateľ združenia SLOVAK ULTRA TRAIL sa momentálne venujem hlavne organizovaniu pretekov, no je pre mňa dôležité, aby ľudia z našej komunity mali možnosť v čo najväčšej miere zažívať rôznorodosť ultra a nové náročnejšie výzvy – doma aj v zahraničí. Také, akou je aj Echappée Belle.
Utra trail – this was a possibility to know new places, new experiences and new people since the beginning. People, who are forming a great community and it does not matter, whether they are runners, race organizers or volunteers. As a co-founder of the SLOVAK ULTRA TRAIL Association the core of my activities is currently in ultra trail races organizing, but it is important for me, that the people from our community have the possibility to see and experience the diversity of ultra and new, more challenging races here in Slovakia and also in other countries. Such as Echappée Belle.